Grunt to zdrowie! Grunt to zbilansowana dieta!

W dzisiejszych czasach wiele osób nie szanuje swojego ciała i nie mówię teraz bynajmniej o kobietach lekkich obyczajów. Brak szacunku polega na świadomym przybieraniu na wadzę i braku ruchu, a konsekwencje takiego traktowania samego siebie są opłakane: choroby układu krwionośnego (głównie nadciśnienie i miażdżyca), choroby układu pokarmowego, cukrzyca, hiperlipidemia.
W niektórych przypadkach przyczyną otyłości są czynniki psychologiczne, a mianowicie uzależnienie od jedzenia i całkowita utrata kontroli nad tym. Wtedy już nawet nie można użyć słowa dieta, aby określić to, co na chybił trafił jedzą osoby uzależnione. Jedzenie słodyczy staje się pocieszeniem i dobrym sposobem na odreagowanie negatywnych emocji, tymczasem waga pokazuje coraz wyższe cyfry, a człowiek czuje się psychicznie coraz gorzej. Najwyższy czas, aby się z tego wyrwać!
Najważniejsze jest to, by naprawdę uwierzyć w to, że odchudzanie się powiedzie, bo cały proces jest zależny tylko od Ciebie i to Ty masz kontrolę nad własnym ciałem, a nie ono nad Tobą! Grunt do właściwa dieta, która ograniczy ilość przyswajanych kalorii, a żeby zyskał też na tym Twój nastrój, bogata również w witaminy oraz mikro i makroelementy. Jeśli do tego dodasz regularne ćwiczenia lub chociażby długie spacery, to szybki efekt będzie gwarantowany!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.